Main menu

Słoneczne Rusinowo

Nasze domki letniskowe znajdują się w Rusinowie. Muśnięta słońcem miejscowość leży na ciągu wzgórz morenowych, równolegle do pasma brzegu morskiego. Oprócz wycieczek na plażę, warto zaplanować również zwiedzanie Rusinowa – w centrum, na niewielkim wzniesieniu, góruje neogotycki kościół zbudowany z czerwonej cegły na ciosowym, granitowym cokole. Niedaleko (3 km) znajduje się również Jezioro Kopań – coś dla miłośników windsurfingu i zapalonych wędkarzy!

Wakacje w Rusinowie kuszą coraz to nowych turystów – miejscowość szybko się rozwija, a w okolicy powstają nowe ulice, osiedla i punkty usługowe i gastronomiczne.

Gwarny Jarosławiec

Oddalony o 3 km od naszego zespołu komfortowych domków letniskowych nad Bałtykiem Jarosławiec to turystyczne centrum okolicy. W miasteczku znajdziesz niezliczone smażalnie ryb, bary, restauracje, lodziarnie i sklepy z pamiątkami. Nic dziwnego, że tyle tu turystów!

Co jeszcze oferuje Jarosławiec, oprócz gwaru plażowiczów? Koniecznie trzeba wejść na szczyt latarni morskiej. Z wysokości 33 m można podziwiać malowniczą panoramę Bałtyku i zalesionego nabrzeża. Po zejściu na dół warto odwiedzić również przystań morską i wśród kolorowych kutrów i łodzi rybackich, pomarzyć o morskiej przygodzie.

Jeśli planujesz aktywne wakacje w Rusinowie, koniecznie skuś się również na wycieczkę jedną z dwóch tras rowerowych – szlakiem poligonowym do Ustki (ok. 28 km) lub nadmorską trasą do Darłówka (ok. 20 km). W naszym kompleksie domków letniskowych nad morzem Bałtyckim możesz wypożyczyć rower!

Historyczne Darłowo

Darłowo leży 14 km od naszego zespołu domków letniskowych w Rusinowie. Miejscowość kusi przede wszystkim tych, którzy tropią ślady historii. Znajduje się tu XIV-wieczny Zamek Książąt Pomorskich – warto zobaczyć nie tylko samą budowlę, ale też zbiory muzealne. Ponadto co roku w czerwcu, w Darłowie odbywa się międzynarodowy zlot historycznych pojazdów wojskowych.

Nudzą Cię muzea i eksponaty? Koniecznie odwiedź port w położonym niedaleko Darłówku – statki, rybacy i turyści tworzą w tym miejscu niepowtarzalny nadmorski klimat! Znajdziesz tu także jedyny w Polsce rozsuwany most! A kiedy już na dobre porwą Cię morskie klimaty, możesz udać się w rejs na duńską wyspę Bornholm. Rejsy organizowane są dwa razy w tygodniu. Nie chcesz wypływać na szerokie wody? Skuś się na relaks w Parku Wodnym Jan!